O gościncu

Główna

„Gościniec Oycowizna” to tradycja polskiej wsi zamknięta w urokliwych ramach przepięknej chaty  wiejskiej z dachem krytym strzechą i gontem. Powstał latem 2008 r. i stanowi dzieło marzeń Właścicieli lokalu, którzy od lat związani z gastronomią zapragnęli aby połączyć swoją pasję do smaków rodzimej kuchni z miłością do wspomnień z beztroskich lat dzieciństwa, które spędzali na wsi u swoich dziadków. Chata składa się z 2 części: murowanej i drewnianej. Część drewniana została w całości przeniesiona wraz z oryginalnymi elementami z pochodzącej z 1905 r. chaty mazowieckiej. To budynek o łącznej powierzchni 1800 m2 z wieloma izbami jadalnymi, dużym ogrodem, rozległymi gankami oraz parkingiem 2500m2. Mieści się w Lesznowoli, na granicy z Magdalenką  ( woj. mazowieckie). Trudno go przeoczyć, jadąc drogą między Piasecznem, a trasami Warszawa- Kraków i Warszaw.


Co sprawia, że Oycowizna stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez Gości?


Na zewnątrz:
– podwórko wypełnione przedmiotami i oryginalnymi maszynami , pochodzącymi z autentycznych wiejskich gospodarstw,
– w ogródkowej zagrodzie spotkacie króliki, kozy i kury, którym szczególną uwagę  i zainteresowanie poświęcą na pewno Wasze pociechy,
– letnią porą dzieci będą mogły spędzić także radośnie czas, bawiąc się w piaskownicy, na huśtawkach, w drewnianym domku jak z bajki lub zjeżdżając na zjeżdżalni, a dorośli będą mieli przyjemność zasiąść w ręcznie zdobionej, drewnianej altanie i czerpać energię z otaczającej natury!

 

A w środku:
 – izby z prawdziwą wędzarnią i piecem chlebowym, bogato dekorowane starodawnymi   przedmiotami  (m.in. fotografie, obrazy, rzeźby, komódki, oryginalne i stylowe ławy , krzesła z rzeźbionymi oparciami, smakołyki z babcinej spiżarni, suszone pęki warzyw itd.)  
– unikalne wnętrza, posiadające klimatyzację, dzięki której poczujecie się komfortowo, szczególnie w upalne dni,
– profesjonalna obsługa, odziana w stylowe stroje,
– przepyszne potrawy serwowane przy ludowej muzyce stworzą niezapomniany nastrój, a w weekend zaczarują Was znane melodie grane na żywo na naszym wiekowym pianinie!


Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, znajdującą się na niniejszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło jeśli zechcecie zawitać w naszych gościnnych progach.
Do zobaczenia!

zobacz galerię